কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীৰ পিতৃ-মাতৃ ক’ভিড পজিটিভ হ’লে ১৫ দিনৰ বিশেষ নৈমিত্তিক ছুটি

Must Read

গুৱাহাটী, ৯ জুন, NKTV: কৰ্মচাৰী মন্ত্ৰালয়ে জাৰি কৰা এক নিৰ্দেশ অনুসৰি, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ সকলো কৰ্মচাৰীয়ে তেওঁলোকৰ পিতৃ-মাতৃ বা পৰিয়ালৰ কোনো নিৰ্ভৰশীল সদস্যই ক’ভিড-১৯ পজিটিভ হ’লে ১৫ দিনৰ বিশেষ নৈমিত্তিক ছুটি (SCL) লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

“SCLৰ ম্যাদ উকলি যোৱাৰ ১৫ দিন পিছতো পৰিয়ালৰ যিকোনো সদস্য/অভিভাৱকক সক্ৰিয়ভাৱে চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰাৰ ক্ষেত্ৰত, চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলক চিকিৎসালয়ৰ পৰা অব্যাহতি নোপোৱালৈকে এছচিএলৰ ১৫ দিনৰ অধিক সময়ৰ বাবে যিকোনো ধৰণৰ প্ৰাপ্য আৰু গ্ৰহণযোগ্য ছুটি প্ৰদান কৰা হ’ব পাৰে।

নিৰ্দেশনাটোত কোৱা হৈছে যে, এজন চৰকাৰী কৰ্মচাৰীক ২০ দিনলৈকে পৰিৱৰ্তিত ছুটি প্ৰদান কৰা হ’ব যেতিয়া তেওঁ ক’ভিড-১৯ পজিটিভ হয় আৰু ঘৰত পৃথকীকৰণ/সংৰক্ষণত থাকে।

যদি এজন চৰকাৰী কৰ্মচাৰীয়ে ক’ভিড পজিটিভ পৰীক্ষা কৰে আৰু ঘৰুৱা বিচ্ছিন্নতাত আছে আৰু চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰা হৈছে, তেন্তে পৰীক্ষা ইতিবাচক হোৱাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ২০দিনলৈকে তেওঁক পৰিৱৰ্তিত ছুটি/এছ.চি.এল./অৰ্জন কৰা ছুটি (ই.এল.) প্ৰদান কৰা হ’ব, নিৰ্দেশনাটোত কোৱা হৈছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img
826FansLike
736FollowersFollow
128,000SubscribersSubscribe

Trending