APDCLৰ চিজিএম দীপক কুমাৰ দাসক নিলম্বন

Must Read

অসম শক্তি বিতৰণ কোম্পানী লিমিটেড (এপিডিচিএল) (Com & EE)ৰ মুখ্য মহাপ্ৰৱন্ধক দীপক কুমাৰ দাসক তেওঁৰ ঘোৰ অসদাচৰণ আৰু কৰ্তব্যত অৱহেলা কৰাৰ বাবে কাৰ্যালয়ৰ পৰা নিলম্বিত কৰা হৈছে। এপিডিচিএল কাৰ্যালয়ে জাৰি কৰা এক নিৰ্দেশত, দাসক কৰ্তব্যত তেওঁৰ ঘোৰ অৱহেলাৰ বাবে নিলম্বিত কৰা হৈছে বুলি প্ৰকাশ কৰা হৈছে। দীপক কুমাৰ দাসৰ গাফিলতিৰ বাবে বাইহাটাৰ কমলপুৰৰ দেওদুৱাৰৰ মেচাৰ্ছ বি.ডি.এছ. ষ্টীল ইণ্ডাষ্ট্ৰিজৰ দ্বাৰা সংঘটিত বিদ্যুৎ চুৰিৰ ফলত এ.পি.ডি.চি.এলৰ ৰাজহৰ বৃহৎ ক্ষতি হৈছে। সেয়েহে, দাসক তাৎক্ষণিক প্ৰভাৱৰ সৈতে নিলম্বিত কৰা হৈছে বুলি নিৰ্দেশটোত প্ৰকাশ পাইছে।

অসম চৰকাৰৰ নিৰ্দেশনাটোত কোৱা হৈছে যে তেওঁ নিয়ম অনুসৰি নিলম্বনৰ সময়ছোৱাত জীৱিকা ভাট্টা আহৰণ কৰাৰ অধিকাৰী হ’ব। আন এটা ক্ষেত্ৰত, এপিডিচিএলৰ মুখ্য মহাপ্ৰৱন্ধক (চুৰি আৰু নিৰাপত্তা বিৰোধী) সুব্ৰজ্যোতি হাজৰিকাকো কৰ্তব্যত অৱহেলা কৰাৰ বাবে কাৰ্যালয়ৰ পৰা বৰ্খাস্ত কৰা হৈছে। কাৰ্যালয়ে জাৰি কৰা এক নিৰ্দেশত কোৱা হৈছে যে হাজৰিকাই চুৰি বিৰোধী কাৰ্যকলাপৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা লোৱাৰ ক্ষেত্ৰত ব্যাপক অৱহেলা কৰা দেখা গৈছিল। তদুপৰি, অসম চৰকাৰে এপিডিচিএলৰ শীৰ্ষ পদবীৰ বিষয়াসকলৰো স্থানান্তৰৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে। দেৱজ্যোতি দাস, চিজিএম (পিপি এণ্ড ডি)ক স্থানান্তৰ কৰা হৈছে আৰু অস্থায়ীভাৱে চিজিএম (কম আৰু ইই) হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে, এপিডিচিএলৰ ভাইচ দীপক কুমাৰ দাসক পৰৱৰ্তী নিৰ্দেশ লৈকে নিলম্বিত কৰা হৈছে। মনোৰঞ্জন কলিতা, চিজিএম (ডি এণ্ড এছ)ক স্থানান্তৰ কৰা হৈছে আৰু খালী পদৰ বিপৰীতে এপিডিচিএলৰ চিজিএম (এনআৰই) হিচাপে অস্থায়ীভাৱে দীপাংকৰ নাথৰ ঠাইত চিজিএম (ডি এণ্ড এছ) হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img
826FansLike
736FollowersFollow
98,500SubscribersSubscribe

Trending