বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা AIIMSত ২-৬ বছৰীয়া শিশুৰ বাবে ভেকচিন ট্ৰায়েল

Must Read

গুৱাহাটী, ২২ জুন, NKTV: এইমছ (AIIMS)ত শিশুসকলৰ ওপৰত চলি থকা ভেকছিনৰ (ক’ভাক্সিন) পৰীক্ষণ শীঘ্ৰেই সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰীক্ষণৰ প্ৰথম পালিটো এইমছত ১২ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ শিশুক দিয়া হৈছিল। পৰৱৰ্তী সময়ত, ৬ৰ পৰা ১২ বছৰ বয়সৰ শিশুকো পৰীক্ষণৰ অধীনত প্ৰথম পালি দিয়া হৈছে। এতিয়া, এইমছত ২ৰ পৰা ৬বছৰ বয়সৰ শিশুৰ ওপৰত ভেকছিন পৰীক্ষণ কৰা হ’ব। বৃহস্পতিবাৰে ২ৰ পৰা ৬বছৰ বয়সৰ শিশুক ভেকছিনৰ প্ৰথম পালি দিয়া হ’ব। এমাহ পিছত, এই সকলো গোটৰ শিশুৱে পুনৰ ভেকছিনৰ আন এটা পালি পাব।

PunjabKesari

চিকিৎসালয় প্ৰশাসনৰ মতে, এতিয়ালৈকে টিকাকৰণ কৰা সকলো শিশু সম্পূৰ্ণ স্বাস্থ্যৱান আৰু চিকিৎসকৰ এটা দলে এই শিশুসকলৰ পৰিয়ালৰ পৰা সময়ে সময়ে শিশুসকলৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে তথ্য গ্ৰহণ কৰি থাকে।

PunjabKesari

এইমছ আৰু বিশেষজ্ঞসকলে ৬ৰ পৰা ৮ সপ্তাহৰ ভিতৰত কৰ’নাৰ তৃতীয় ঢৌৰ ভৱিষ্যতবাণী কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিচাৰে যে সকলোৱে অতি সোনকালে ভেকছিনটো লওক আৰু শিশুসকলক মহামাৰীৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ টিকাকৰণ কৰক। সেয়েহে, জ্যেষ্ঠ সকলৰ সমান্তৰালভাৱে দিল্লী এইমছত শিশুৰ ওপৰতো ভেকছিনৰ পৰীক্ষণ চলি আছে।

PunjabKesari

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img
826FansLike
736FollowersFollow
79,400SubscribersSubscribe

Trending