কিমান দূৰ আগবাঢ়িছে সুশান্তৰ মৃত্যুৰ তদন্ত? এবছৰীয়া খতিয়ান NK TVত…

Must Read

ঠিক এবছৰ আগতে, বলীউডৰ অভিনেতা সুশান্ত সিং ৰাজপুতক মুম্বাইত তেওঁৰ এপাৰ্টমেণ্টত মৃত অৱস্থাত পোৱা গৈছিল। এই কৰুণ ঘটনাটোৰ পিছত যি ঘটিছিল সেয়া আছিল ভুৱা বাতৰি, উৰাবাতৰি আৰু বহু কোলাহলৰে ভৰা এটা পথ। আজি এবছৰৰ পিছত, আমি তেওঁৰ মৃত্যু বাৰ্ষিকী পালন কৰাৰ সময়ত, তেওঁৰ মৃত্যুৰ পিছত সংঘটিত ঘটনাবোৰৰ সময়ৰেখালৈ ঘূৰি চাওঁ আহক।
Sushant Singh Rajput Instagram

১৪ জুন, ২০২০: অভিনেতা সুশান্ত সিং ৰাজপুতক তেওঁৰ বান্দ্ৰা এপাৰ্টমেণ্টত মৃত অৱস্থাত পোৱা গৈছিল। এজন ঘৰুৱা সহায়কে আৰক্ষীক অৱগত কৰিছিল আৰু তাৰ পিছত এটা প্ৰাথমিক অনুসন্ধান কৰা হৈছিল। অভিনেতা জনৰ মৃত্যুৰ বাতৰিটোৱে মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে যুঁজি থকা দেশখনক হতবাক কৰিছিল।

Sushant Singh Rajput (File image: PTI)

১৫ জুন, ২০২০: সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ অন্তিম সংস্কাৰ পৱন হংস শ্মশানত সম্পন্ন কৰা হয়। সুশান্তৰ জোৱায়েক অ’পি সিঙে ঘটনাটোৰ তদন্ত দাবী কৰিছিল কিয়নো তেওঁ ইয়াত কিছু ৰহস্যৰ গোন্ধ পাইছিল।

Image: Instagram/rhea_chakraborty

১৮ জুন, ২০২০: সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ প্ৰাক্তন প্ৰেমিকা ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীয়ে মৃত্যুৰ গোচৰত বান্দ্ৰা আৰক্ষী থানাত তেওঁৰ বক্তব্য লিপিবদ্ধ কৰে।

But some of his dreams are now left unfulfilled. (Image: Twitter @itsSSR)

২৪ জুন, ২০২০: সুশান্তৰ মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ প্ৰতিবেদন প্ৰকাশ কৰা হয়, য’ত কোৱা হয় যে অভিনেতাজনৰ শৰীৰত “কোনো সংঘাতৰ চিহ্ন বা বাহ্যিক আঘাত” পোৱা নগ’ল।

২৯ জুলাই, ২০২০: সুশান্তৰ দেউতাকে পাটনাৰ ৰাজীৱ নগৰ আৰক্ষী থানাত এজাহাৰ দাখিল কৰি ছয়জন লোকক আত্মহত্যাৰ বাবে প্ৰৰোচিত কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে। একেদিনাই, ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীয়ে মুম্বাইলৈ তদন্ত স্থানান্তৰ কৰাৰ দাবীত উচ্চতম ন্যায়ালয়লৈ যায়। বিহাৰ আৰক্ষী পিছত মুম্বাইত উপস্থিত হয় আৰু দুখন ৰাজ্যৰ আৰক্ষীৰ তদন্তলৈ বিষয়টো যায়।

৩০ জুলাই, ২০২০: EDয়ে বিহাৰ আৰক্ষীৰ পৰা সুশান্তৰ মৃত্যু গোচৰৰ বিৱৰণ বিচাৰে।

The reel Dhoni, Sushant, had a dream to play cricket match left-handed, bat and ball both. (Image: Twitter @itsSSR)

৪ আগষ্ট, ২০২০: বিহাৰ চৰকাৰে গোচৰটোৰ চিবিআই তদন্তৰ পৰামৰ্শ দিয়ে।

৫ আগষ্ট, ২০২০: কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে চিবিআই তদন্তৰ বাবে পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰে।

৬ আগষ্ট, ২০২০: চিবিআইয়ে এজাহাৰত ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তী, তেওঁৰ দেউতাক ইন্দ্ৰজিৎ চক্ৰৱৰ্তী, মাতৃ সন্ধ্যা চক্ৰৱৰ্তী, ভাতৃ শ্বয়িক চক্ৰৱৰ্তী, সুশান্তৰ গৃহ প্ৰৱন্ধক চেমুৱেল মিৰাণ্ডা, শ্ৰুতি মোডী আৰু আন অজ্ঞাত লোকৰ নাম অন্তৰ্ভূক্ত কৰিছে। তেওঁলোকক আত্মহত্যাৰ বাবে প্ৰৰোচিত কৰা, অপৰাধমূলক ষড়যন্ত্ৰ, অন্যায়ভাৱে সংযম/বন্দী ত্বৰান্বিত কৰা, চুৰি আৰু অপৰাধমূলক বিশ্বাস ভঙ্গকে ধৰি বিভিন্ন আইপিচি ধাৰাৰ অধীনত অভিযুক্ত কৰা হৈছিল।

১৯ আগষ্ট, ২০২০: উচ্চতম ন্যায়ালয়ে গোচৰটোৰ চিবিআই তদন্তৰ নিৰ্দেশ দিয়ে। আৰু চিবিআইয়ে আনুষ্ঠানিকভাৱে তদন্তৰ দায়িত্ব লয়।

Image: Instagram/@sushantsinghrajput

২৬ আগষ্ট, ২০২০: নাৰ্কোটিক্স কণ্ট্ৰোল ব্যুৰোৱে EDৰ অনুৰোধৰ ভিত্তিত ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰে। SSR মৃত্যুৰ ক্ষেত্ৰত ড্ৰাগছ সংক্ৰান্তীয় অনুসন্ধান আৰম্ভ হয়।

২৮ আগষ্ট, ২০২০: ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তী চিবিআইৰ সন্মুখত হাজিৰ হয়। সংস্থাটোৱে অভিনেত্ৰীগৰাকীক সাত ঘণ্টাতকৈও অধিক সময় জেৰা কৰে।

ছেপ্টেম্বৰ ৪, ২০২০: এনচিবিয়ে ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীৰ ভায়েক শ্বইক আৰু সুশান্তৰ হাউচ মেনেজাৰ চেমুৱেল মিৰাণ্ডাক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে যাৰ পিছত মুম্বাইৰ এখন আদালতে তেওঁলোকক ২০২০ চনৰ ৯ ছেপ্টেম্বৰলৈকে ন্যায়িক জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰে।

৮ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২০: এনচিবিয়ে তিনি দিনৰ জেৰাৰ পিছত ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

File image: Rhea Chakraborty (left)

৫ অক্টোবৰ, ২০২০: এইমছ মেডিকেল বোৰ্ডে অভিনেতাজনৰ মৃত্যুৰ গোচৰত চিবিআইক প্ৰতিবেদন দাখিল কৰে, হত্যাৰ কথা অস্বীকাৰ কৰে আৰু স্পষ্টভাৱে কয় যে অভিনেতাজন আত্মহত্যাৰ দ্বাৰা মৃত্যুবৰণ কৰিছিল।

৮ অক্টোবৰ, ২০২০: ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীয়ে জামিনত চাৰি সপ্তাহৰ পিছত বাইকুল্লা কাৰাগাৰৰ পৰা ওলাই যায়।

২ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২১: নাৰ্কোটিক্স কণ্ট্ৰোল ব্যুৰোয়ে কয় যে ই এতিয়াও গোচৰটোৰ অভিযোগপত্ৰ দাখিল কৰা নাই।

১৫ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২১: বোম্বে উচ্চ ন্যায়ালয়ে এছএছআৰৰ ভগ্নী মিতু সিঙৰ বিৰুদ্ধে ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীয়ে দাখিল কৰা গোচৰটো বাতিল কৰে, য’ত অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে অভিযোগ কৰিছিল যে প্ৰয়াত অভিনেতাগৰাকীৰ ভগ্নীয়ে তেওঁৰ ভায়েকক উদ্বেগৰ সমস্যাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াত সহায় কৰিবলৈ ভুৱা প্ৰেছক্ৰিপচন সংগ্ৰহ কৰিছিল।

And helping more women train in self-defence. (Image: Twitter @itsSSR)

২৮ মে, ২০২১: সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ ফ্লেটমেট সিদ্ধাৰ্থ পিথানিক অভিনেতাজনৰ মৃত্যু সম্পৰ্কীয় ড্ৰাগছ গোচৰত এনচিবিয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। চিবিআইয়ে এতিয়াও প্ৰয়াত অভিনেতাজনৰ মৃত্যুৰ গোচৰত অভিযোগপত্ৰ দাখিল কৰিবলৈ বাকী আছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img
826FansLike
736FollowersFollow
69,200SubscribersSubscribe

Trending